Z czego chcemy być dumni?

Kościół "na wodzie" pw. św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu, Zwierzyniec Kościół “na wodzie” pw. św. Jana Nepomucena w Zwierzyńcu

Mamy wyjątkowe szczęście, że żyjemy w mieście o tak bogatym dziedzictwie kulturowym, historycznym i przyrodniczym. Idealna Willa Zwierzyniecka z całą swoją oprawą oraz zamiłowanie i dążenia kolejnych ordynatów do ochrony przyrody to rzeczy wyjątkowe w skali świata. Z nich chcemy być dumni, bo uważamy, że zasługują na docenienie nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Aby tak się jednak stało, potrzeba wielu starań oraz troski przy porządkowaniu i rewaloryzacji strefy objętej ochroną konserwatorską, również bezpośredniego jej sąsiedztwa.

Ktoś może przekornie powiedzieć: “Ale mnie nie interesują zabytki. Co ja będę miał z tego Zabytkowego Centrum?”. Na szczęście odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: piękniejsze, uporządkowane centrum, z odnowionymi zabytkami, bezpośrednio przekłada się na podniesienie wartości nieruchomości mieszkańców nie tylko Zwierzyńca, ale też całej gminy. Ponadto wzrośnie również wartość ogółu biznesów prowadzonych w okolicy.

Wszyscy możemy zyskać wiele. Pytanie tylko, czy dostrzeżemy ogromny potencjał i odważymy się na konsekwentne realizowanie zmiany.

Gmach główny Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu, Zwierzyniec Gmach główny Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu Willa Borowianka, Zwierzyniec Willa Borowianka, Zwierzyniec

MJP/foto. MJP